Varlık Sebebimiz

Yatırımcı, mimar, proje, ürün, tasarımcı ve son kullanıcıyı buluşturan, sabit ve hareketli tüm yaşam alanlarını ve bu yaşam alanlarına dair her unsuru ele alan, okuruna bilgi sunmayı hedefleyen rafine bir yayın ve platformdur.
 
İÇERİK
Yaşam alanları ve bu yaşam alanlarına dair yeni, özgün, farklı, sıra dışı, rafine bilgi.
 
HEDEF KİTLE
Bilgiyi, konunun uzmanları ve profesyonelleri üzerinden; yalın, doğru, ve tamamen bilgiye dayalı - nötr yaklaşımla edinmek isteyen herkes.
 
TİRAJ
Dağıtım kanalı üzerinden satışa sunulan dergi adedi ortalama 5.000’dir. Tiraj; bu rakamın üzerine özel gönderi listesi, bir marka için yapılan özel gönderi hedef kitlesi, fuar-etkinlik ve abone sayısına göre belirlenir. Ortalama 7.000 adet seviyesindedir.

ERİŞİM
 
Türkiye geneli ve KKTC
 
Basılı Yayın Satış Noktaları:
• Zincir kitabevleri (D&R, Remzi, İnkılap, Ada,...), gazete-dergi satış noktaları, zincir marketler (Migros’lar; Macro ve Tansaş’ların bir bölümü).
• konseptprojeler.com/sayilar
 
e-dergi:
• konseptprojeler.com/sayilar
• e- dergi satış sitesi: Turkcell Dergilik
 
ÖZEL GÖNDERİ
Mimarlar, inşaat sektörü profesyonelleri, inşaat sektörü tedarikçileri, tasarımcılar, mimari ve tasarıma yönelik işler yapan kurumlar, iş adamları ve üniversiteler özel gönderi kitlesini oluşturur. Bir marka ile işbirliği yapılması durumunda özel gönderi listesi marka ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir.

ETKİ ALANI
KONSEPT PROJELER® sadece bilgi aktarmakla kalmayıp farklı iş birliklerine aracılık eder. Ürünle okuru buluşturmanın yanı sıra yeni çözüm ortaklıkları oluşturmak için kişiler, kurumlar, markalar arasında iletişimi güçlendirecek şekilde konumlanır. Sektördeki gelişme ve yenilikleri öncelikli olarak duyurur. Önemli bazı projelerin ilk lansmanlarını ve özel röportajlarını okuruna sunar.
 
YAŞAM DÖNGÜSÜ
Nisan 2010’da ulusal dergi olarak ilk sayısı okura sunulan KONSEPT PROJELER® Mayıs 2010’da Türkiye genelinde satışa sunulmuştur. 2011’de KKTC’de de satış noktalarına gönderimi ve satışı başlamıştır.