Sustainable Brands 2018 İzlenimleri

KP
18-19 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Sustainable Brands 2018 etkinliğinde konuşmacılar, iyi ve sürdürülebilir yaşamı kendi marka ve şirketleri üzerinden değerlendirdiler.

In Sustainable Brands 2018 which held between 18-19 April 2018, speakers discussed good and sustainable  life  through their own brands and companies.


Şirketler hem çevre hem de toplum için daha iyi olmak zorundalar.

Companies have to be better for society and better for the environment.
Andy LAST
MullenLowe Salt
 
İş yaşamı, her gün uyanık olduğumuz saatlerin çoğunu harcadığımız yer. Biliyoruz ki iş hayatında yaptığımız büyük bir kendini adamışlıktan ibaretse bu durum başarı getirmiyor. Başarı ölçüsü, yapılan işin verdiği mutluluk hissiyle doğru orantılı.

Work is where we spend the majority of our waking lives every day. And we know that work isn’t working for so many people if all what we are doing is a major engagement. So the measure of success is centered on fulfillment.
Arthur Woods
Imperative
 
Türkiye zannedildiği gibi su zengini bir ülke değil. Tüm dünyada olduğu gibi ciddi bir su riski bizi de bekliyor. Bu sebeple tarım, su açısından çok önemli. Tüm dünyadaki ormansızlaşmanın en önemli sebebi tarım olarak gösteriliyor. Artan bir talep var, bu talebi karşılamak için ağaçlar kesiliyor, tarla yapılıyor. Halbuki verimliliği artırdığımız zaman, aynı tarladan çok daha fazla mahsül edinmek mümkün.
Aslı PASİNLİ
WWF Türkiye
 
Ben iyi yaşamı, var olmak ve özgürlük olarak tanımlıyorum.
Bekir AĞIRDIR
Konda
 
Yapay zekayla imaj tanıma araştırması yapılmış ve yapay zeka, kadınları ev işleriyle erkekleri ise sporla eşleştirmiş. Bunu yapay zekanın kendisi düzeltemez, bu önyargıyı biz yarattık, bu yüzden yine bizim el atmamız gereken bir konu.
Bige MERCAN
L’Oreal
 
Aklımız nadiren tek bir yerdedir. Zihniniz geçmişle meşgul olduğunda öfke, gelecekle meşgul olduğunda korku veya endişe hissedersiniz. Peki, aklımızı anı yaşamaya nasıl odaklarız? Cevap vücut. Kalıcı mutluluk ve kalıcı iç barışın sürdürülebilirliği bu şekilde mümkün.

The mind is rarely in one place, at one time. If you experience anger, you know that you have been thinking about something in the past, If you are experiencing fear or anxiety, your mind is busy with the future. So, how do we get the mind to the present moment? The answer is the body. Lasting happiness and lasting inner peace could be sustainable in that way.
Chris CHAVEZ
Global Yoga Teacher & Musician
 
Aynı piyasada hizmetleriyle rekabet halinde olan firmalar olarak ürünlerimizden çok daha fazlası olduğumuzun farkına varmalıyız. Bunu, farklı hizmetler ve anılarla dolu bir deneyim sunarak yapabiliriz. İşte bu şekilde iyi hayatı yeniden tanımlayabiliriz.

All companies competing with services with their products in the same market space, we need to realize that we are a lot more than our products. We can do that by providing different services and providing an experience by building memories. That’s where we can redefine the good life.
Christiane DOLVA
Fjällräven
 
Bilimde liderlik konusuna baktığımız zaman kadınların potansiyeli daha yüksek. Araştırmalar şunu gösteriyor ki 95.000 insanla 90 ülkede araştırma yapılmış ve kadınların IQ’sunun daha yüksek olduğu ortaya çıkmış. IQ liderlikte çok önemli bir kriter. Bilimde ise liderlik gerekiyor. Kadınlar bilimin içerisinde etkinliğini artırdığında çok daha iyi işler yapılacağını düşünüyorum.
Doç Dr. Duygu SAĞ
L’oreal
 
Bugün dünya nüfusunun %55’i yılın en az bir ayında kuraklık veya su kesintisiyle karşı karşıya kalıyor. Resmi değerlendirip gerçeklerle yüzleşecek olursak, bu zorluklarla kim başa çıkacak? Hepimiz. İş sahipleri ve marka sahipleri olarak bu sorunları çözmek, gezegenimizin geleceğini tanımlamak bizim elimizde.
Elvan ÖNAL
P&G
 
Şirketler için sürdürülebilir başarı, başkalarının yaptığını taklit etmekten ziyade her zaman ilerisini görmek, ilerisinde var olmaktan geçer.
Emre ZORLU
Zorlu Holding
 
Şehirlerin içerisindeki kılcal damarlar, benim tabirimle, yol ve bahçe aydınlatmaları. Doğru aydınlatma şekilleriyle verimlilik noktasında %50’lerden %80’lere varan tasarruf yapmak mümkün.
Göktuğ GÜR
Philips Aydınlatma
 
Yeni bir gelecek türü inşa etmenin tek yolu, henüz keşfetmediğiniz şeyleri keşfetmek.

The only way you build a different type of future is to explore things that you didn’t explore yet.
Guillaume de VESVORETTE
Sustainable Brands Paris
 
İster kişi olsun olsun, ister marka olsun, ister özel sektörden bir şirket olsun, ister kamu ister sivil toplum kuruluşu olsun; değer yaşatanların değeri bilenlerin, değer için öğrenenlerin sürekli öğrenme halinde olanların iyi yaşama doğru koştuğunu görüyorum.
Işıl ARIDAĞ
Ünite İletişim
 
Özellikle içinde bulunduğumuz metropollerde doğaya olan özlemin önümüzdeki yıllarda ön planda olacağını öngörüyoruz. Peki, markalar iyi yaşama nasıl değinebilir? Sürdürülebilirlik, etik, sağlık gibi alanlarda; markalar problem yerine çözüm ürettikleri zaman çok daha farklı bir dünyaya uyanabiliriz.
Mete BUYURGAN
Ülker
 
Hızlı konutlar hastaneler ve okullar üretebilen bir firmayız. Yapı sektöründe “iyi yaşam”ı tüketiciye sunabilmek için hız kadar kalite ve güven de önemli. Tüketici kendini her koşulda ve her zaman güvende hissetmek ister.
Mustafa TOLUNAY
Prefabrik Yapı
 
İyi yaşamın en önemli halkalarından biri iyi tarım. Tarım sürecimiz herkese mutluluk getiriyor. Çiftçilerimiz alım garantileri olduğu için mutlular. Biz kaliteli hammadde tedarik ettiğimiz için mutluyuz, tüketicimiz kaliteli ürün tükettikleri için mutlular. Dolayısıyla aslında bu bir zincir, bir halka. Bu halkadaki herkes sürdürülebilir tarımla, iyi tarımla iyi yaşam sürme fırsatı yakalıyor.
Simge BALABAN
EFES
 
Yoga, meditasyon, veganizm: Şimdiye kadar özümsemediğimiz sürdürülebilir bir hayatın faydaları, belki de marka sürdürülebilirliği kadar önemli. Mutlulukla yaşama odaklanmak, başka yerlerde daha mutlu ve daha sürdürülebilir bir yaşam için çözüm arayışını gerektirir ve bu “başka yer” bizi yakın geleceğe yönlendirebilir.

Yoga, meditating, veganism: Simply because of their benefits of a sustainable life that we haven’t understand so far, maybe equally important as brand sustainability. Focusing on living with happiness requires a research for solutions for a happier, more sustainable living elsewhere, and this “elsewhere” can lead us the near future.
Thanos BELALIDIS
SymPraxis
 
Paradigmalarımızı değiştirmemiz lazım. İyi şeyler düşünmek ve iyi şeyler yapmak konusunda tutkulu olmamız gerek. Biz bunu yaparken bu koşulları sağlayacak en önemli iki faktör: Globe chain ve yenilenebilir enerji. Bu faktörleri kullanarak yalnızlık, doğa mahrumiyeti, dünyayı ve kendimizi yok etme riskimizi düşürebiliriz minimalize edebiliriz.
Ufuk TARHAN
Fütürist