Paula BESTFORD

KP61
KP

Vitrin mimarisinde kariyer...

Küçüklüğümden beri hep yaratıcı biri oldum, sanatı ve bir fikrin hayat bulma sürecini severdim. Bu yüzden sanat ve tekstil okudum, ardından sanat ve el sanatları alanında uzmanlık eğitimime devam ettim, bu da bana çok çeşitli ortamlarda ürün tasarlama ve üretme fırsatı verdi. Kariyerime karar verirken geniş çaplı malzeme bilgimi kullanmak istedim; vitrin mimarisinin, mevcut tüm ortamlarla çalışma özgürlüğümü sağlayacağını düşündüm.

Kariyerime vitrin dekoru için objeler tasarlayarak başladım, doğal olarak perakende sektöründe proje yöneticiliğine ilerledim ve ardından 5 yıl önce ortağım Roo Solis ile birlikte Hello Flamingo’yu kurduk.

Yıllar boyunca bu alanda birçok insanla çalıştım, bazıları belli bir eğitim almışken bazıları görsel düzenleme stajyerlerinden direktörlere kadar kendi yolunu çizmiş insanlar. Bu nedenle, benim için önemli olan tutkularınız, dürtüleriniz ve kavramlarla vitrinleri birleştirerek ilham vermeyi sevmeniz.

Visual merchandising & career opportunities...

I have always been creative from a young age, and loved arts and being hands on, and seeing an idea spring to life. So I studied art and textiles and then continued onto a BA Hons degree in Arts and Crafts, which gave me the opportunity to design and produce items in a wide range of mediums. When deciding on my career I really wanted to use my extensive materials knowledge and felt window display would allow me the freedom to work with all mediums available.

I began my career as a prop-maker and naturally progressed to Project Manager within the retail industry, and then took the leap to set up Hello Flamingo with my partner Roo Solis 5 years ago.

I have worked with many people in this field over the years, some with a full education, others working their way up from VM interns all the way to Directors, so personally I think what’s important is about your passion, drive and love of creating inspiring and engaging window concepts and displays.


Dikkat edilen noktalar...

Bir tüketici veya müşteri genellikle vitrine bakmaya sadece birkaç saniye harcar, bu yüzden hikayeyi, ürün sunumunu ve kompozisyonu seri bir şekilde anlamaları gerekir. Yaratıcı konseptin ve ürün hikayesinin sonuç odaklı ve pürüzsüz olmasını sağlamak önemli, yoksa tüketici “görsel kirliliğe” maruz kalır.
Dikkat çekici bir vitrin tasarımında her zaman etkili bir aydınlatma kullanılmalı. Ayrıntılara inanılmaz derecede dikkat edilerek yapılan büyük boy aksesuarlar her zaman daha çok dikkat çeker. Her detayın bir nedeni olduğundan ve kompozisyonun kusursuzluğundan emin olmak önemli, çünkü sırf dikkat çekmek için yanlış detaylarla başarısız bir kurulum yapmak istemezsiniz...

Points to consider...

A consumer or shopper generally only spends a few seconds looking at a window display, so they need to be able to understand the story, product offer, and styling extremely quickly. It’s important to keep the creative concept and product story focused and uncluttered, otherwise, consumers will be turned off by the ‘visual pollution’. An eye-catching window installation will always have effective lighting. Oversized props that are well made with amazing attention to detail will always grab your attention. Making sure every detail is checked and immaculate is important, as you don’t want an untidy installation to catch the eye for the wrong reasons...


Devamı için tıklayınız...