Metsan Nexus

KP


Metsan İnşaat 2014 yılında İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesi Kartal’da devam eden Metsan Nexus projesine odaklandı. Kaba inşaatı tamamlanmış olan proje 2016 yılının Nisan ayında teslim edilecek.
 
New York’ta İkiz Kuleler (WTC - Ground Zero) bölgesinin yeniden projelendirilmesinin baş mimarı, dünyaca ünlü mimar Daniel LIBESKIND ile işbirliği çerçevesinde, Metsan Nexus’un master planı Studio Libeskind tarafından çizildi. Tüm etapları tamamlandığında rezidans, otel, ofis, alışveriş merkezi ve parklardan oluşan büyük bir kompleks haline gelecek olan Metsan Nexus karma projesi, sadece Kartal’ın değil, İstanbul’un en önemli buluşma noktalarından biri olacak.
 
Projenin şu anda inşası devam eden birinci etabı 36 katlı iki rezidans binası ve bunları birleştiren 17 katlı yuvarlak formda bir binadan oluşuyor. Metsan Nexus’un altında kafe ve restoranlar, süpermarket, kişisel bakım marketi, elektronik eşya mağazası gibi birimlerden oluşan bir çarşı ve meydan bulunacak. Burası hem Metsan Nexus sakinlerinin hem de çevre halkının günlük ihtiyaçlarını temin edebilecekleri, alışveriş sonrası ya da iş çıkışı oturup kahvelerini içebilecekleri, sohbet edip biraraya gelecekleri canlı ve hareketli bir alan olacak.
 
4. Katından itibaren Adalar ve deniz manzarasına sahip olan Metsan Nexus, lokasyonu ile de ön plana çıkıyor. Kadıköy-Kartal metro hattının uzantısı olarak 2015 yılı sonunda faaliyete geçecek olan Yakacık metro istasyonu projenin altında bulunuyor. Metro hayata geçtiği zaman, projede yaşayanlar için evlerinin kapısından çıkıp metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek 8 dakika, Kadıköy ve Üsküdar’a gitmek 35 dakika, Eminönü/Sirkeci’ye ulaşmak 40 dakika, Taksim’e ve Bakırköy’e ulaşmak ise 50 dakika sürecek.
 
2015 yılında projenin ikinci etabının inşasına başlanması planlanıyor. Tüm projesi dünyaca ünlü mimar Daniel LIBESKIND tarafından hazırlanmış olan ikinci etabın, İstanbul için mimari açıdan simgesel bir yapı olması hedefleniyor. Bu binada ofis, otel, rezidans daireler ve lüks loftlar ve birinci etaptaki çarşı alanıyla birleşecek bir AVM bulunacak.
 
Ayrıca yine 2015 yılında, Metsan İnşaat Anadolu Yakası’nda çeşitli arazilerde mimari olarak şehre değer katacak projeler geliştirmeye devam etmeyi hedefliyor.