Hankook Technodome

KP57
KP
Güney Kore’nin Daejeon şehrinde Daeduk Innopolis’te yer alan bu Ar-Ge merkezi 96.328 m2 tabana alana inşa edilmiş altı katlı bir bina. Firmanın yenilikçiliği ve teknoloji liderliğini yansıtmak amacıyla tasarlanan yapıda en yeni teknoloji ve malzemeler mimari tasarıma dahil edilmiş. Ar-Ge çalışanları, tesisi ziyaret eden müşteriler ve stajyerlerin kalabileceği yerleşim alanı “Rezidans”, kafe ve dinlenme alanından oluşan “Oyun Salonu”, film seyretmek gibi eğlence seçeneklerine yönelik “Proaktif Salon”, çalışanların çocukları için “Dongeurami Kreşi”, “Fitness Salonu”, Uzak Doğu’ya özgü sağlık hizmetleri sunan “Kore Tıbbi Bakım Odası” ve psikoterapi amaçlı “Zihinsel Terapi Odası” gibi bölümleri bünyesinde barındıran yapı, tasarım ve inşaat sürecinde sürdürülebilirlik ve çevre dostu değer kazanımı akılda tutularak kurulmuş. Technodome, yüksek teknolojili tesisler ve çalışma ortamı sayesinde Ar-Ge aracılığıyla geleceğin teknolojisine öncülük ediyor.

Foster + Partners sunar…
© Nigel Young
 
Asya’nın “Silikon Vadisi” olan Güney Kore’deki Daejeon’un merkezinde yer alan yeni araştırma ve geliştirme tesisinin tasarımı, kalite ve titiz test aşaması gibi değerlerin bir ifadesi olarak düşünüldü. En son teknolojiye sahip bu tesisin merkezindeki lastik test ve araştırma laboratuvarları, firmanın temel kimliğini güçlendirmek için davetli ziyaretçilere ve personele sergileniyor. Firmanın yeni kurum ve marka vizyonunun ayrılmaz bir parçası olarak bu 98.000 metrekarelik tesis; ilham verici çalışma alanları, aydınlık ofisler, gelişmiş laboratuvarlar ve açıklık ve yenilikçilik kültürünü beslemek için dinamik sosyal alamlar sunarak endüstrinin en yeteneklilerini cezbetmeyi hedefliyor. Spontane ekip toplantıları için merkezi toplantı bölmeleri ile iş ortamında resmi olmayan etkileşime vurgu yapıyor.

© Nigel Young

Asya’nın “Silikon Vadisi” olan Güney Kore’deki Daejeon’un merkezinde yer alan yeni araştırma ve geliştirme tesisinin tasarımı, kalite ve titiz test aşaması gibi değerlerin bir ifadesi olarak düşünüldü. En son teknolojiye sahip bu tesisin merkezindeki lastik test ve araştırma laboratuvarları, firmanın temel kimliğini güçlendirmek için davetli ziyaretçilere ve personele sergileniyor. Firmanın yeni kurum ve marka vizyonunun ayrılmaz bir parçası olarak bu 98.000 metrekarelik tesis; ilham verici çalışma alanları, aydınlık ofisler, gelişmiş laboratuvarlar ve açıklık ve yenilikçilik kültürünü beslemek için dinamik sosyal alanlar sunarak...

Devamı için tıklayınız...