Ferko İnşaat

KP


Ferko İnşaat için 2014 yılını özel kılan iki önemli proje bulunuyor. Bunlardan ilki ofis hayatında ev konforunu hedefleyerek inşa edilmiş Ferko Signature. Levent’te yer alan proje; iki ofis blok ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşuyor. Merkezi konumu ve tüm bağlantı yollarına yakın olması itibariyle çalışanların konforu ve iş bağlantılarına avantaj oluşturan projenin içinde, Business Center ve iş toplantıları için özel tasarlanan Signature Lounge yer alıyor.
 
İnşa sırasında manzara keyfinin yanı sıra enerji tasarrufuna katkı sağlamak amacıyla camların geniş tutulmasına özen gösterilmiş. 13’üncü kata kadar manuel, 13’üncü kattan sonra bina otomasyon sistemi dahilinde çalışan ve otomatik olarak açılabilen pencereler sayesinde temiz hava için de olanak sağlanmış. Projede ferah ve modern ofislerin yanında molalar için özel olarak tasarlanan bahçe ile de farklılık yaratılmış. Yoğun iş yaşantısı içinde çalışanların dinlenme zamanları için düşünülmüş olan Kent Bahçesi kafe ve restoranları da içinde barındırıyor.
 
Bir diğer proje ise 2014 Ekim ayında temeli atılan, Ilgaz Mountain Resort & Otel Projesi. 2015 Mayıs ayında tamamlanması planlanan projede Ilgaz Mountain Resort’un yanına bir de otel inşasına başlanmış. Kış turizminde Ilgaz Dağı’nın önemini biraz daha arttırmayı amaçlayan proje 12 bin 700 metrekarelik kapalı alan üzerine inşa ediliyor. Otel 144 oda ve 268 yatak kapasitesiyle hayata geçiriliyor.

“Ferko İnşaat olarak 24 yıldır gayrimenkul geliştiriciliği alanında faaliyet gösteriyoruz. Bu süre zarfında her zaman niş projelere imza attık. Her projenin öncesinde fizibilitesi yapmadan yola çıkmamayı kendimize prensip edindik. Signature da bu özellikli projelerimizden bir tanesi ayrıca bizim göz bebeğimiz niteliğinde. Hem Ferko adını İstanbul’un önemli iş merkezlerinden biri olan Levent’te yaşatıyoruz hem de iş hayatı için önemli bir destinasyonda lüks bir ofis hayatının kapılarını aralıyoruz. Bu projeyi hayata geçirirken, her projemizde olduğu gibi özellikle lokasyon ve lokasyona uygun olarak geliştirilecek proje için oldukça yoğun bir çalışma yaptık. İş hayatının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olan projemiz hem bu yönüyle hem de lüks ofis anlayışını tercih edenler için nadir bulunan bir proje. Projemizin hem bölgeye hem de projeye dahil olan markalara prestij katacağına inanıyoruz.”
Gökçe MERİÇTEN
Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı