Ahk Kundu

KPProje alanı Antalya’nın turizm bölgesi yanında, şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer alıyor. Antalya sahili pek çok otel ve konutla son derece aktif bir bölge.
 
Proje sürdürülebilir tasarım ilkeleriyle doğayla uyumlu çalışmayı hedefliyor. Her konut gün ışığından en verimli şekilde yararlanıp enerji üretmek üzere Antalya’nın güneş yoluna göre yönlendirilmiş fotovoltaik güneş panellerine sahip. Genel masterplan organizasyonu güney-kuzey istikametinde düzenlenmiş konut birimlerinden oluşuyor. Cephe ve çatı açıklıkları doğal havalandırma ilkelerine uygun olarak tasarlanmış. Toplam sürdürülebilir tasarım stratejisi şunlardan oluşuyor: Stratejik açıklıklar aracılığıyla doğal havalandırma, zemin planı sayesinde gün ışığını yakalama ve azami ölçüde yararlanma, yenilenebilir enerji kaynağı olarak güneş ışığını toplama ve kontrol etme, ayrıca sosyal sürdürülebilirlik kullanımı için yeşil kamusal alan.
 
Ahşap dış cephe kaplaması konutlar için kabuk görevi görüyor. Bu, gün ışığı kalitesini arttırmaya yardımcı olurken aynı zamanda geceleri ortamdaki havayı da kontrol ediyor. Ayrıca her birimin kendi özel alanı bu kaplama tasarımı sayesinde tanımlanmış. Proje alanının zemin düzlüğü yayaların serbestçe dolaşmasına imkan veren yeşil bir ortam. Her konut kendi park yerine ve yer altı dolaşımı tarafından sağlanacak ulaşım bağlantısına sahip. Proje 17 büyük, 56 orta ve 50 küçük konutu içeriyor.